• AKCEPT CZ a.s. | Váš odborník na izolace
AKCEPT CZ a.s.

Libušská 10/222, Praha 4

Telefon

+420 241 471 033

E-mail

akcept@akcept.cz

Komponenty

Terasové terče

E-SHOP

Terasové terče

Terče pod dlažbu slouží pro suchou pokládku plošné dlažby zejména na střešních konstrukcích, terasách, balkónech, lodžiích atd. za účelem zpřístupnění zaizolavaného střešního pláště pro další využití (např. pro letní zahrádky, kavárny, restaurace, chodníky, aj.).

Terče jsou tak uzpůsobené, že perfektně odvádějí dešťovou vodu. Terče jsou zejména vhodné na velkých plochách s velkým provozem, neboť zaručují plynulý odtok vody i při velkých přívalových deštích. Terče pod prefabrikovanou dlažbu slouží pro kladení terasové, betonové či kamenné dlažby na sucho. Dlažbu pokládáme přímo na izolační souvrství střešního pláště bez nanášení vrstvy betonu či lepidla. Dlažba je pevně usazena v terčích aniž by docházelo k bočním pohybům.

Terasové terče

Terče pro suché kladení dlažby

Terče pod prefabrikovanou dlažbu slouží pro kladení terasové, betonové či kamenné dlažby na sucho. Terče mají diametr 150 mm a na líci ve čtvrtinách kruhu speciální vyčnívající trny dlouhé cca 15 mm, které určují tloušťku spáry mezi dlaždicemi. Nabízíme tři typy terčů s rozdílnou výškou („H“ 14, 17 a 19 mm) a tloušťkou trnů („L“ 4 a 4,5 mm). TERČE jsou stavitelné na sebe. V případě potřeby všechny typy terčů lze snadno dělit na půlky i čtvrtiny, které lze použít u atiky na krajích nebo v rozích. Uložená dlažba spočívá vždy svým rohem na čtvrtině kruhové podložky. Trny zaručují, že dlažba na všech stranách perfektně sedí.


Terasové terče

Retifikační terče

Rektifikační terče se používají pro vnitřní i venkovní prostory, kde je potřeba vyrovnat podklad a nadzvednout jej do určité výšky a roviny. Vhodné zejména při pokládce elektroinstalace, odvodnění atd. Lze je použít i v místech např. sklepení a garáží, kde je potřeba povrch nazvednout z důvodů trvalé vlhkosti a přítomnosti vody. Slouží pro kladení teracové, betonové či kamenné dlažby na sucho a jejich vyrovnání do určité výšky od 25 resp. 35 mm až do 220 mm.


Terasové terče

Výškově stavitelné terče MEGAMART

V posledních letech se velké oblibě těší dřevěné a zejména dřevoplastové terasy decking. Dřevoplastové terasy (Woodplastic – WPC dřevoploymer) jsou skoro bezúdržbové a vysoce odolné. WPC se prodává v různých profilech jako dutá nebo plná prkna a v mnoha barevných odstínech. Dřevěné a dřevoplastové materiály se používají zejména při budování teras v okolí bazénů, jezírek a jiných vodních ploch. Dřevěná podlaha se klade na speciálně vybudovaný rošt z výškově stavitelných terčů MEGAMART. Dřevo je tak chráněno proti vlhkosti a plísni od podkladu. Pomocí terče MEGAMART můžeme výšku terasy regulovat od 35 až do 620 mm.


Terasové terče

Doplňky

  • › Gumové podložky, distanční křížky
  • › Hlavy (podložky)
  • › Kleště na ukládání dlažby
  • › Komponenty (součásti) terčů
  • › Protiskluzné podložky
  • › Multifunkční klíče pro montáž